Kobanê’de kazanan direniş iradesi, emperyalist haydutların ve suça ortak olanların da isteklerini kursaklarında bırakacaktır.

Orhan Purhan ve Engin Yılgın ile DEV TEKSTİL'in kuruluş ilkeleri, hedefleri ve önümüzdeki dönemki örgütlenme hattı üzerine konuştuk.

1995 yılında babası gözaltında kaybedilen ve o tarihten beri Cumartesi Anneleri'nin eylemlerine katılan Besna Tosun’la konuştuk.

Haberler

Hasta tutsak Abdülmecit Arslan cezaevinden tahliye edildi.

Batı Şeria’da baskın yapan İsrail askerleri 1 Filistinli genci katlett.

Boğaziçi Soma Dayanışması, bölgede yaşananları raporlaştırdı.

KCK, yaptığı açıklamada AKP’nin Rojava politikasının çöktüğünü söyledi.

Doğan Medya’da kıyım sürüyor, 10 kişi işten çıkarıldı.

Devrimci Liseliler Birliği, liseli meclislerine çağrı yapmayı sürdürüyor.

İşçi kıyımının önünü açan yasaya karşı İtalya genelinde greve çıkıldı.

Eku Fren işçileri, Türk Metal'in arkasında patronun olduğunu söylüyor.

Güncel

Trakya’dan Türk Metal üyesi bir işçi, MESS Grup TİS sürecinde Türk Metal’in fabrikalardaki tutumunu ve işçileri nasıl oyaladığını anlatarak ihanete geçit vermemek için mücadeleyi yükseltme çağrısı yaptı.

Dünya üzerinde yayılan ve iktidar gücü anlamına gelen dinin, bilimin gelişmesinin önündeki en büyük engel olmasının nedeni, varlık nedenlerinin ortadan kalkacağı korkusunda yatmaktadır.

Bu seneki Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yaşanan sansür tartışmaları sanata sansür ile müdahalenin ne derece kritik noktaya geldiğini bir kez daha gösterdi. Yaşanan bu skandal elbette ilk değil.

AKP'nin yeni baskı yasasına ilişkin Ekim Hukuk Bürosu'ndan Av. Bülent Şimşek ile konuştuk: Görev; devletin gerek kolluk gerek paramiliter güçleri gerekse yasama organı eliyle yaptığı bu düzenlemelere teslim olmamak, bunları alaşağı etmektir.

Değerlendirmeler