ABD emperyalizmine bağımlı burjuva devletlerin, CIA’in suçlarına ortak olması burjuva demokrasisinin sınırlarını göstermektedir.

TKİP dava tutsakları, 19 Aralık Katliamı'nın yıldönümünde gönderdikleri mesajda, katliam karşısındaki direnişi selamladı.

Katiller güruhu Maraş'ta kadın, çocuk, yaşlı, genç, sakat, bebek, demeden canice bir katliamın altına imzalarını attılar.

Haberler

Ankara’da yapılan 19 Aralık yürüyüşünde polis saldırısı yaşandı.

BDSP, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde direnişte olan işçileri ziyaret etti.

Katar ile Türkiye arasında işbirliğinin güçlendirilmesi anlaşması yapıldı.

Erdoğan’ın KaçAk Saray’ının temelinde işçi kanı olduğu ortaya çıktı.

HEMA'da işçilerinin direnişi AKP, HEMA patronu ve sendikanın oyunuyla kırıldı.

Hükümetin hazırladığı paketle işçi sağlığı değil, güvencesizlik hedefleniyor!

Gerilla güçlerinin kararlı direnişi sonucunda Rojava-Şengal koridoru açıldı.

Sağlık Bakanı, kadınların “fıtratında” sezaryenin hak olmadığını öne sürdü.

Güncel

Şanlı direnişte şehit düşen devrimcilerin önünde bir kez daha sonsuz saygı ile eğiliyoruz. 19-22 Aralık’ı unutmak devrime ihanet olduğu gibi, katliamı ve direnişi gerçekten anlayabilmek ise ihtilalci devrimci kimliği güçlendirmekten geçiyor.

Gençliğin devrim mücadelesini ezme, onu düzen sınırlarına çekme hedefiyle yapılan tüm baskılara ve reformist politikalara karşı gençliğin devrimci saflarda örgütlü mücadelesinin yükseltilmesi yakıcı bir ihtiyaç olarak gözükmektedir.

Türk Metal'in satış sözleşmesi üzerine Coşkunöz'de çalışan bir işçi anlaşmayı gazetemize değerlendird: Bağımsız ve hiçbir işverenin elini öpmeyen, hiçbir oda borsa başkanının elini öpmeyen bir sendika kursalar çığır açarlar.

Avrupa’da son yıllarda emperyalist devletlerin bütçe açığı, borçlanma, kriz gibi bahanelerle işçi sınıfı ve emekçilerin kazanılmış sosyal haklarına saldırılar sürüyor. İşçi ve emekçiler ise sermayenin bu saldırılarına karşı büyük bir direniş örüyor.

Değerlendirmeler