Taşeron İşçiliğe Karşı Mücadele Kurultayı 5 Nisan'da Ankara’da Tüm Bel Sen Genel Merkezi Konferans Salonu'nda toplanacak.

İzmir Gaziemir Ege Serbest Bölge'de kurulu Sf Leather Deri'de işten atılan ve direnişe geçen işçiler gazetemize konuştu.

8 Martlar’ı ‘emekçi kadın günü’ karakteriyle kutlamasını bilen emekçi kadınlar, bu kavgayı devrimin olanağına dönüştürecektir.

Haberler

ATK, önünde devrimcilerin cenazesini isteyenler gözaltına alındı.

Polis İÜ'de terör estirerek çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

Abdullah Cömert’in ölümüyle ilgili dava 12 Haziran'a ertelendi.

Şirketler emek düşmanı tutumları nedeniyle ödüllendirildiler.

İstanbul Adliyesi’nde yaralı devrimciler polisler tarafından infaz edildi.

Yemen’e saldıran gerici koalisyon Yemen halkına gözdağı verdi.

ABD emperyalizmi, F-16 uçakları ve füzeleri Mısır'a vereceğini açıkladı.

Kolluk güçleri ülke genelinde faşist baskı ve teröre hız verdi.

Güncel

Onların devrimcilik anlayışında kurulu düzenle hiçbir biçimde uyuşmamak vardır. Devrimcilik onlar için biçimsel bir davranış değildir. Yarınlarda gerçekleşebilecek devrimin güzelliği onların yaşamının doğal bir parçasıdır.

Başta devrimci, demokrat ve muhalif basın emekçileri olmak üzere tüm dostlarımızı 'sansür cemiyeti'ne karşı bilgi, görüntü alma ve paylaşma hakkını kullanmaya, temel hak ve özgürlüğümüzü savunmaya çağırıyoruz.

Kadın sorunu ile özel mülkiyet ilişkisi doğru kurulmadığı ve kadının kurtuluşu için toplumsal bir devrimin gerekliliği kavranamadığından, “kadın devrimi” söyleminin, her ne kadar kulağa hoş gelse de, bilimsel bir karşılığı yoktur.

İşte tam da bu sömürü düzeni yargısıyla, polisiyle bu kadar teşhir olmuşken, ondan adalet beklemek hiç de gerçekçi değildir. Z.C’nin mektubundaki son sözler de bunu yeniden vurgulamaya yetiyor.

Değerlendirmeler