Büyük Kürt şairi ve mücadele insanı, onurlu bir yaşamın temsilcisi olan Cegerxwîn, 32 yıl önce 22 Ekim 1982’de yaşamını yitirdi.

Greif Direnişi'nin öncü işçilerinden arasında yer alan Hüseyin Güvenç, kurucuları arasında olduğu DEV TEKSTİL’e “Hoşgeldin” dedi.

Manisa Metal İşçileri Birliği, binlerce işçinin çalıştığı Vestel ve patronu Zorlu’nun yarattığı sömürü ve zorbalık düzenini anlatıyor.

Haberler

Eylem, Kobanê’ye destek için Türkiye konsolosluğu önünde sonlandırıldı.

Devrimci Gençlik Birliği Ankara Meclisi yeni dönem planlamalarını yaptı.

Kolin şirketi yetkilileri ve özel güvenlikler köylülere azgınca saldırdı.

Torun Center'daki katliamın sorumluları hakkında takipsizlik kararı.

Erdoğan ve Davutoğlu, baskı ve saldırıların artacağını vurguladılar.

Validebağ Korusu’nun bitişiğindeki alana polis baskın düzenledi.

Deva İlaç’ta, kapı önündeki direnişe son verildi, çadır kaldırıldı.

İzmir DLB'den, İl Milli Eğitim Müdürü’nün sözleri üzerine açıklama.

Güncel

Bugün işçi ve emekçilerin her şeye rağmen bir çözüm gördüğü sendikal alan gerektiği gibi değerlendirilmelidir. Sınıf mücadelesini ileri taşımanın bugünkü biçimi ise fiili-meşru, militan mücadeleyi esas alan devrimci sınıf sendikacılığıdır.

Sermaye hükümeti AKP'nin yeni baskı yasasına ilişkin Özgürlükçü Hukukçular Derneği'nden Av. Hüseyin Boğatekin ile konuştuk: Sokaklar, meydanlar, adliyeler, okullar, kısacası her alan, bu padişah fermanına bir ses vermeli, karşı çıkmalıdır.

Geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna yansıyan Sayıştay raporları, işçi ve emekçilere sunulmayan “kaynağın” gerçekte kimler tarafından ve nasıl yağmalandığını çarpıcı bir şekilde ortaya koymuştur.

Bir kez daha emperyalizmin ve Türk sermaye devleti başta gelmek üzere, bölgedeki işbirlikçilerinin, Kürt ve kardeş halklara daha fazla yıkım, ölüm ve acıdan, daha katmerli kölelik ve karanlıktan başka sunabileceği bir gelecek yoktur.

Değerlendirmeler

Gündem

Dümeninde AKP iktidarının oturduğu sermaye düzeninin, despotların deyimi ile “yeni Türkiye”nin karşısında işçi sınıfı ve emekçiler ile Kürt halkının geleceği ortaktır.