Gerçek ve kalıcı özgürlüğü-eşitliği sağlayacak, kurtuluşu olanaklı kılacak yegane şey, merkezinde Türkiye işçi sınıfının olacağı, birleşik devrimdir.

TOMİS, fabrikalardaki kıyım saldırısına karşı “Bu kıyımı durduralım. Nerede bir işçi arkadaşımız atılıyorsa yanında olalım” dedi.

Sendikanın ilke ve kurallarını kabul eden her metal işçisi bulunduğu fabrikada TOMİS adına birlikler kurabilmeli, faaliyet yürütebilmelidir.

Haberler

Ağrı’da bir eve baskın düzenleyen polis, 3 kişiyi vurarak infaz etti.

Paksan'da 12 işçi hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkartıldı.

Filistin’de yakılarak katledilen 18 aylık Ali Devabşe'yi binler uğurladı.

TKG otomotiv işçileri zam sözü tutulmayınca üretimi durdurdu.

Figen Yüksekdağ hakkında Saray talimatıyla soruşturma başlatıldı.

Erdoğan açıklamalarıyla tek derdinin başkanlık olduğunu ortaya koydu.

Siyonist çeteler, Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeği katletti.

Sermaye devleti, Şırnak’ta 9 bölgeyi 'geçici güvenlik bölgesi' ilan etti.

Güncel

Yeraltından Sesler Platformu binlerce maden işçisini ilgilendiren TİS görüşmeleri sırasında GMİS'in ayak oyunlarına ilişkin açıklama yaptı. Platform, maden işçilerini sendikanın oyununu bozmaya ve mücadeleye çağırdı.

Bizler Devrimci Liseliler Birliği olarak “burjuvazinin kavga daveti”ni kabul ediyoruz. Önümüzdeki döneme de bu sorumluluk duygusu ile yükleneceğiz. Saldırganlığa geçit vermeyeceğiz.

Toplumsal muhalefetin tüm unsurlarına yayılan devlet terörünü geriletmenin, yeni haklar kazanmanın yolu işçilerin, emekçilerin, gençlerin, kadınların, Alevilerin, Kürt halkının birlikte vereceği fiili-meşru birleşik mücadeleden geçmektedir.

Sermaye devletinin kontra güçlerinin organizasyonu sonucu gelişen Suruç Katliamı sonrasında hedef saptırmak için ne kadar kirli bir yol varsa AKP hepsini kullandı. AKP’nin kanlı hesap defteri artmaya devam ediyor.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

Meşruiyetten yoksun dinci-Amerikancı zorbaların bu planları, ancak saldırının hedefindeki güçlerin birleşik direnişiyle bozulabilir.