TCDD Genel Merkezi önünde yapılan eylemde yer alan emekçiler özelleştirme saldırısı ve buna karşı yürütülen mücadeleyi değerlendirdi.

Emperyalist savaş ve saldırganlık politikalarının, baskı ve terörün tırmandırılıp gericiliğin yoğunlaştırıldığı bir dönemde 25 Kasım'ı karşılıyoruz.

Bir BDSP'linin, Kobanê direnişine katılmak için sınırı geçerken asker tarafından katledilen Kader Ortakaya'ya mektubu...

Güncel

Suruç'ta yapılan 25 Kasım eyleminde Kobanê direnişi selamlandı.

Suriyeli mülteciler sorunlarına dikkat çekmek için açlık grevine başladı.

KADEM adlı kadın kuruluş 'egemen bakış' kokan bir çağrıya yer verdi.

Kobanê'de15 Eylül'den beri devam eden direniş 72. gününe girdi.

Yıkım saldırısına karşı bir ay önce ilan edilen bölgesel grevlere başlandı.

Ferguson'da jürinin kararı sonucunda polis Darren Wilson’ın yargılanmayacak.

Yargı kararına rağmen kadroya alınmayan karayolu işçileri Ankara'da buluştu.

Hapishanelerde yayın yasağına karşı İHD'de ortak açıklama yapıldı.

Haberler

Bir ayı aşkın süredir hazırlıkları yürütülen “Kavel'den Greif'a işçi sınıfı savaşacak sosyalizm kazanacak!” şiarlı etkinlik 22 Kasım Cumartesi akşamı Almanya'nın Wuppertal kentinde gerçekleştirildi.

Anladım ki, bir şeyleri başarmak için önce başlamak gerekir, başlamak bitirmenin yarısıdır. Yeter ki korkma, hak senden yana olduktan sonra mücadeleden kaçma, azmet ve üstüne git, kazanmak senden yana olacak her zaman.

İşçi ve emekçi kadınlar şiddet ve mücadele hakkında görüşlerini gazetemizle paylaştılar: Çözüm kadını da erkeği de daha üst bir noktada, eşitlikçi bir temelde özgürleştirmeyi hedefleyen sosyalizmle mümkündür.

İşçi ve emekçi kadınlar sömürü ve şiddete karşı örgütlenerek kendi geleceklerini kendi ellerine alırlar. Kendi için bir sınıf olmuş işçi bölüğünün kadınları sömürü çarklarını parçalarken kapitalist düzeninin her türlü şiddeti de hükümsüz kalacaktır.

Değerlendirmeler