Özgür olmak, kardeş halklarla eşit koşullarda yaşamak, geleceğini istediği biçimde tayin etmek Kürt halkının en doğal ve meşru hakkıdır.

Katledilen çocukların ardından yalan haberler yapanlar, insanlık onurunun boynuna ip geçirenlerin çıkarlarına hizmet etmektedir!

Geçtikleri ülkelerde her türlü aşağılama ve hakarete uğrayan savaş mağduru kitleler çaresizlikle Merkel’in kanlı eline yapıştılar.

Haberler

TKİP dava tutsağı katliamı protesto etmek için açlık grevinde.

10 Ekim'de Ankara'da katledilenler binlerce kişi tarafından uğurlandı.

Ankara’daki katliam İstanbul, Bursa ve İzmir’de protesto edildi.

Sur'da mahalleyi tarayan polis 12 yaşındaki Helin Şen'i katletti.

Ankara’daki katliama karşı bir dizi kentte emekçiler greve çıktı.

Ankara'daki katliama karşı İstanbul'da emekçiler greve çıktı.

Adana'da kitleye ateş açan polis 5 yaşındaki bir çocuğu öldürdü.

TKİP sempatizanı Zafer Aktan Wuppertal'da yapılan etkinlikle anıldı.

Güncel

Bu kirli savaş, süresi ne olursa olsun, hangi aralıklarla devam ederse etsin tarihin durduğu andır. Kürt halkı için tarih on yıllardır kirli bir savaşta kilitlenmiştir. Tarihin durduğu bu zaman diliminden çıkmak, saati ayaklanmalar-devrimler çağına  ayarlamakla mümkündür.

Yaşanan saldırının taraflarından biri olan yönetimin, kamuoyunu aldatma, konuyu çarpıtma girişimleri gecikmezken, burjuva basın da üzerine düşeni yaptı. Şirketin itibarına gölge düşürmeyecek, yapabilir olasılığı yüksek kişinin olması gerekiyordu.

Gezi sürecindeki yaralanma ve ölümlerle sonuçlanan tüm davalarda tecelli eden bir kez daha sermaye sınıfının "adaleti" oldu, mahkeme süreçlerinin her aşamasında katiller aklandı.

Gençliğin ihtiyacı sömürüsüz özgür bir ülkedir. Halkların barış içinde kardeşçe yaşadığı bir gelecektir. Sermaye düzenin bekçisi CHP’nin yapacağı tek şey gençliğin geleceğini karartan sömürü, savaş ve zorbalık düzenini ayakta tutmak olacaktır.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

12-13 Ekim genel grev çağrısını katliamların hesabını sorma bilinciyle her alanda ve her açıdan güçlü bir şekilde örgütleyelim.