28 Ocak 1963'de başlayan Kavel Direnişi'nin zaferle taçlandırdığı mücadeleyi büyütmeli, Kavel'den alınan bayrağı daha ileriye taşımalıyız.

Binlerce metal işçisinin MESS dayatmalarına karşı 29 Ocak'ta 10 kent 22 fabrikada başlatacağı grevin programı belli oldu.

Eğitimciler Forumu, asimilasyona, dini eğitim dayatmasına, değerler eğitimine karşı 8 Şubat'ta Kadıköy mitingine çağırıyor.

Haberler

Arslan’ın aynı gruptaki bir kişi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Kobanê’nin köylerinde IŞİD çetelerine karşı operasyonlar sürüyor.

Kosova Priştine’de binlerce kişinin düzenlediği eylemlerde çatışma çıktı.

İsrail, Suriye ordusunu hedef alan hava saldırısı gerçekleştirdi.

Manisa MİB dağıtımlar ve toplantılarla grev hazırlıklarını tamamlıyor.

Grev kapsamındaki İzmir Schneider işçisi, süreci değerlendirdi.

Hükümetten grevin ertelenmesini isteyen patronlar protesto edildi.

Kastamonu’da SFC Entegre Orman Ürünleri işçileri greve çıktı.

Güncel

Sosyalist Kamu Emekçileri, 29 Ocak’ta greve başlayacak olan metal işçileriyle dayanışmayı yükselteceklerine dair yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada greve çıkacak olan metal işçileri selamlandı.

DİSK/Tekstil bürokratları nasıl korkmasın. Bu ısrar, gözüpeklik, irade… Onlarda zerre kadar bulunmayan yürek, emir erleri sandıkları işçilerde var. Sermayeye ihanet etmekten korktukları için ilgilenmedikleri fabrikada yapılması gerekeni Greif’in işgalci işçileri yapıyor.

Öncelikle sanatçı emekçinin tarafında olmalı. Bu durumda ortaya çıkardığı sanat eseri de emekçilerin tarafında ve güzel olacaktır. Emekçilerin tarafında olan sanat, güzel olduğu kadar geleceğin de sanatıdır.

DGM’yi ezen, DGM şahsında sermayeye hizmet eden düzen kurumlarını hedef alan metal işçileri bugün de grevleriyle düzenin yarattığı sahte ayrışmaları, tartışmaları arasında kıvılcımı ateşleme gücüne sahipler.

Değerlendirmeler