Toprak sahipleri ve kapitalistlerin boyunduruğundan sonsuza dek kurtulmak için, çalışanlardan oluşan bir kızıl ordu kurulmalıdır.

Direnişlerini sürdüren Greif işçileri, hazırladıkları bir bildiri ile işçi ve emekçileri dayanışmaya çağırdılar. Bildiriyi sunuyoruz...

Greif direnişine destek büyüyor. Emek dostları, sınıf mücadelesinin gereği olan dayanışmanın yükseltilmesi çağrısında bulunuyorlar.

Haberler

Ssınıf devrimcilerinin 1 Mayıs faaliyetleri artarak devam ediyor.

Berkin'in katillerinin ortaya çıkarılmasını isteyenler gözaltına alındı.

Devletin ihmalleri nedeniyle geçtiğimiz bir yılda 633 çocuk yaşamını yitirdi.

Greif işçileri DİSK nöbetinde aynı disiplinle bekleyişlerini sürdürüyor.

CIA, uyguladıkları işkenceler için "insan haklarına aykırı değil" dedi!

Gerici çeteler hem katliam yapıyor hem de bölgeyi yağmalıyor.

 Taksim’de taraftar gruplarının E-Bilet protestosuna polis saldırdı.

Ankara BDSP pazar günü yapacağı 1 Mayıs etkinliğine çağırıyor!

Güncel

DİSK/Tekstil bürokratlarının protokol imzalanması sürecinde adını andığı Çağdaş Hukukçular Derneği'nden avukatlar, sendikanın yalan söylediğini ve saldırıdan doğrudan sorumlu olduğunu belirttiler.

Greif işçileri Yatağan direnişini ve Seyitömer'deki militan eylemi kastederek gurur duyduklarını çünkü bundan 69 gün önce yaktıkları işgal ateşimizin yandığını, mesajlarının sınıf kardeşleri tarafından alındığını vurguluyorlar.

1 Mayıslar Türkiye’de her daim burjuvazinin karalama ve terörize etme çalışmalarının hedefinde olmuştur. Gerek yasaklamaları gerekse fiili saldırıları ile 1 Mayıs’ı engellemek istemiştir.

Emperyalistlerin egemenliği sürdükçe, işçi sınıfı ve ezilen halklar kendi kurtuluş mücadelelerini yükseltmedikçe nice katliam ve soykırım tarihe yazılacaktır. Ruanda’da, Orta Afrika’da, Ortadoğu’nun herhangi bir ülkesinde durum değişmiyor.

Değerlendirmeler