Türkiye metal işçilerinin mücadeleyle elde ettikleri bu başarıyı uluslararası platformlarda tanıtarak sınıfının uluslararası birliğini sağlamalıyız.

Bugünün en acil ihtiyacı işyerleri temelinde kamu emekçilerini TİS'e ve mücadeleye hazırlayacak taban örgütlerinin açığa çıkartılmasıdır.

SES, seçimden sonra da rehavete kapılmış ve süreci objektif olarak değerlendirmemiş, sınıf eksenli bir mücadele programı oluşturmamıştır.

Haberler

İran ile 5+1 arasındaki nükleer müzakerelerde son aşamaya gelindi.

Trakya Döküm’de 2 öncü işçinin atılması karşısında işçiler işbaşı yapmadı.

Yaylanın askeri alan ilan edilmesini protesto edenlere saldırıda 1 yaralı...

Hollande ve Merkel, Tsipras’ın önerilerini beklediklerini açıkladı.

DGB ve DLB tarafından örgütlenen yaz kampının ilk gününde etkinlik.

Hema AŞ işçileri hakları için bugün ocağa inmeyerek eylem yaptı.

Polis zoruyla fabrikadan çıkarılan işçiler fabrika önünde direnişi sürdürdü.

Deutsche Post yönetiminin geri adım atmasıyla grev sona erdi.

Güncel

MESS-Türk Metal ittifakına karşı Bursa'dan başlayarak ayağa kalkan metal işçileri, büyük direnişin fabrikalarda biriktirdiği mücadele gücünü birleştirdi, Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası'nı kurdu.

Yunanistan’ın ekonomisi, devrimi reddeden bir anlayışla sömürüyü azaltma imkanı bile tanımıyor. Kemer sıkma politikaları karşısında Yunanistanlı işçi ve emekçilerin tavrı net. Bu durumda Syriza ya istifa edecek, ya da işçi ve emekçilere saldırı politikaları uygulayacak.

Kendi ‘Haziran’ını yaşayan Ermenistan’da mesele sadece elektrik değil, emekçilerin ve gençliğin biriken öfkesinin patlamasıdır. Emekçiler işsizliğe, yoksulluğa, baskılara, emperyalist boyunduruğa tepki gösteriyor. Kuşkusuz önlerinde tehlikeler ve zor bir yol var.

Metal işçilerinin birliğini güçlendirerek yeni sendikamızı sahiplenme zamanıdır. Trakya metal işçileri de bu sorumlulukla davranmalı, sınıf çıkarlarımız için yeni sendikamızı güçlendirmelidir.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

PYD güçlerinin kararlı direnişiyle IŞİD cellatlarının Tel Abyad’dan sökülüp atılması Ankara’da ciddi bir rahatsızlık yarattı.