Mahallelerdeki uyuşturucunun devlet eliyle düzenlenmesi bir sınıfın diğer sınıf üzerine saldırısının öbür hattı olarak ele alınmalı.

Birer fırtına kuşuydu ikisi de. Korkunç kasırgalarda fırtınalara boyun eğenler bir bir yok olurken, onlar rüzgarın döneceği günü bekliyorlardı.

Okuluyla, ailesiyle, sokağıyla yani her yanıyla bu sistem cinsel istismarı uyguluyor, yayıyor ve kabullendirir hale getiriyor.

Haberler

Siyonist İsrail Gazze’de okul bombaladı. 20 kişi hayatını kaybetti.

İtalya'da petrol tekeli ENİ'de 30 bin petrol işçisi greve başladı.

İBB korunun kendilerine tahsis edilmesi için girişimde bulundu.

Kent Gıda'da grevci işçiler bugün biraraya gelerek bayramlaştılar.

Türkiye hekim açığını Yunanistan’dan karşılamayı düşünüyor.

Anne Gedik ve Alıcı, oğullarının katillerinden hesap sorulmasını istiyorlar!

İsrail aralıksız sürdüğü saldırılarını dün gecede devam ettirdi.

Bayramlarda ziyaret edilen mezarlarda yakılan ağıtların acıları ortaktır.

Güncel

19 Kasım 2009’da katledilen Alaattin Karadağ’ın ailesine, İçişleri Bakanlığı adına tazminat talebiyle açılan davanın tebligatı ulaştı. Dava tebligatında Alaattin Karadağ’ın birinci derece tüm akrabaları yargılama kapsamındalar.

2 Temmuz günü İzmir’deki polis baskınının ardından tutuklanan komünistlerden Onur Kara, gazetemize gönderdiği mektupta "Yalanlar ve komplolarla çürüyen düzeninizi kurtaramazsınız!" dedi.

Sınıf devrimcileri sınıfın ilerici eylemlerini sınıfsal bir bakış ekseninde şekillendirmekle görevlidirler. Bugün açığa çıkan eylem ve etkinliklere kaba bir yaklaşımla yaklaşılmamalıdır. Direnişlere her gidiş planlı-programlı olmalıdır.

Değerlendirmeler