TKİP'nin 17. yılı, Almanya Wuppertal’da “İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği” şiarı ile düzenlenen bir etkinlikle selamlandı.

"Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin alçakça katledilmesini kınıyor, katliamlara karşı mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz."

Emperyalist saldırganlar da, IŞİD de Ortadoğu'nun ardından, şimdi de Avrupa'da emekçileri hedef alan birer suç örgütü misyonuyla hareket ediyor.

Haberler

Dün Cizre’de yapılan eyleme saldıran polis bir kişiyi katletti.

Elçi’nin katledilmesi, onurlu aydınlara bir tehdit amacı taşıyor.

Almanya, Suriye’ye 1200 asker göndereceğini açıkladı.

Sınıf devrimcileri, çok yönlü faaliyetle işçi ve emekçilere seslendi.

Küçükçekmece BDSP Ekim Devrimi üzerine panel düzenledi.

Paris'te düzenlenen protesto eylemine polis saldırdı.

Nusaybin’de bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Dilek Doğan’ı öldüren polis hakkında iddianame hazırlandı.

Güncel

Bayteks Nakış’ta hakları için mücadele ederken işten atılan ve bunun karşısında direnişe başlayan işçiler, polis baskısına rağmen direnişlerini sürdürüyor. İşçilerle çalışma koşulları, direniş süreci ve talepleri üzerine konuştuk.

Mösyö burjuvazi anlatılanın kendi hikayesi olduğuna inanmak istiyor. Oysa yaşanan sistemin gerçekliği, anlatılan ise milyonlarca emekçinin hikayesidir. Bu hikayede başrolde işçi sınıfı yer alıyor.

Bizler fabrikada, makinanın dişlileri arasında gün yüzü görmeden, her türlü baskıya, iş cinayetine, sefalet ücretine tabii olurken, güzide, sözde solcu sendikacılarımızın yaptığına bakın? Naylon faturalar, küfürler, yolsuzluklar, kapalı kapılar ardından anlaşmalar…

Gençlik taşıdığı dinamizmle dönemi devrimci temellerde örgütlediği koşullarda yeni dönemi kucaklayacaktır. Genç komünistlere düşen görev gençliği devrime kazanmaktır. Ne seçimlerin, ne de düzen içi çözümlerin gençliği sürüklemesine izin vermeliyiz.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

Sorun Rusya uçağının sınırı ihlal etmesi filan değil, kendi gerici çıkarları için savaş kundakçılığı yapacak kadar zıvanadan çıkmış dinci-NATO’cuların aymazlığıdır.