Metal işçisinin büyük ölçüde edilgen kalması ölçüsünde meydan, MESS ile işbirlikçisi Türk Metal çetesi ile diğer iddiasız oyunculara kalacaktır.

İş güvenliği paketi işçinin değil, patronların çıkarına göre hazırlandı. Bir taşla iki kuş misali paket içinde patronlara teşvikler yer almaktadır.

ABD'deki yerel seçimlere bir kez daha, Amerika’nın en büyük tekellerinin yeni döneme ilişkin istemleri damgasını vurdu.

Güncel

Harran Üniversitesinde taşeron işçileri iş bırakma eylemi yaptı.

İSİG Meclisi, 2014 yılının ilk 11 ayında 112 kadın işçi öldüğünü belirtti.

Metal işçileri sabah erken saatlerde birçok fabrikada eylemdeydi.

Hapishanelerde devrimci ve muhalif basına erişim fiilen engelleniyor.

Sermayenin özelleştirme hedefinde TPAO, BOTAŞ ve Eti Maden var.

Fişleme uygulaması daha geniş bir kapsamda yasallaştırılıyor.

Her şehirde semt, mahalle, cadde ve sokağı bir polis timine zimmetledi.

Kobanê'de IŞİD çetelerine karşı YPG/YPJ'nin direnişi 68. gününde.

Haberler

Yaşanan her türlü sömürü, sınıf içindeki çalışmada elimizi güçlendirmekte; sınıfa karşı sınıf mücadelesini vermenin ve emekçilerin gerçek kurtuluşlarının buna bağlı olduğunu anlatmanın, önümüzde duran en önemli görev olduğu aşikardır.

Bugün, işçi sınıfının gövdesini sarmalayan bu çürüme, birçok biçimde kendini göstermektedir. En temelde ve en yakıcı olan karşılıkları ise ispiyonculuk, yardakçılık, umursamazlık, çıkarcılık gibi başlıklar altında değerlendirebiliriz.

Biz emekçilerin, işçilerin çıkarının onlarınkinden farkı, bizim kurtuluşumuz ancak özel mülkiyetin en son krallığı olan kapitalist barbarlığın yıkılıp, yerine sömürüsüz, sınıfsız, cinsiyet eşitsizliğini aşmış sosyalist toplumun kurulmasıdır.

Fabrikada ilk mescit kurmasıyla bilinen Ülker patronu, milyon dolarlarla ifade edilen reklam sektöründe en ucuz kategori olan "sosyal sorumluluk" projeleriyle burjuvazinin “hayırsever” görüntüsüne de hizmet ediyor.

Değerlendirmeler