Çiğli İşçi Kültür Evi Derneği, kuruluşunun 12. yılı vesilesiyle gerçekleştireceği etkinliğe tüm işçi ve emekçileri davet etti.

Sefaköy'de İşçilerin Birliği Derneği’ne yönelik olarak gece boyu sürdürülen saldırının ardından sınıf devrimcileri mücadele mevzisini savundular.

DLB olarak yeni mücadele yılında savaşma çağrımızı yineliyoruz. “Karanlığı tutuşturup bir köşesinden geceyi gündüze çeviriyoruz”

Haberler

17 yaşındaki işçi Eren Eroğlu, göz göre göre katledilmiş!

Kartal’da sınıf devrimcileri, saldırılara karşı devrimci faaliyeti yükseltti.

Ankara BDSP, direnen İŞKUR işçilerine dayanışma ziyareti düzenledi.

Sütaş işçileri “Sütaş’ı boykot et” çağrısını dört yana yayıyorlar.

İşçilerin Birliği Derneği'ne yönelik saldırılar Çiğli'de protesto edildi.

Rönesans İnşaat’ta çalışan işçiler koşullara isyan ederek iş bıraktı.

Devletin Kürtçe okullarına vurduğu mührü Kürt halkı tanımadı.

Yatağan Direnişi'nin 1. yılında 3 bin işçi iş bırakma eylemi yaptı.

Güncel

Bugün günlük gazete olarak Kızıl Bayrak’ın daha işlevli, güçlü ve yetkin bir biçimde yeniden örgütlenmesi için koşullar giderek olgunlaşıyor. Bunun çok yönlü olanakları, düşünsel ve pratik birikim artarak sürüyor.

Jara, yapının inşasında türkü söylemeye devam ediyor. Ancak zor bir iş onun yaptığı, hem türkü söylemek hem de yapıyı yükseltmek. Ama yalnız değil, Nazım da çalışıyor o yapıda, Neruda da, Lorca da…

İsçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi Sözcüsü Murat Çakır ile Torun Center'da yaşanan işçi katliamının ardından iş cinayetleri gerçeği, denetim ve işçi katliamları üzerine konuştuk.

Emekçi Kadın Komisyonu, tüm işçi ve emekçileri, sömürüye, baskıya, ırkçılığa, şovenizme, emperyalist savaşa, IŞİD zulmüne karşı halkların birleşik direnişini örgütlemeye, özgürlük ve eşitlik mücadelesini birlikte büyütmeye çağırıyor!

Değerlendirmeler

Gündem

Yeni Haziranlar, fabrikalarda kaynayan işçi sınıfının merkezinde olduğu, sosyal mücadeleler üzerinden yaşanacak.