Kasım Devrimi sürecinde Erich Mühsam, Spartakistler’in devrimci şiarlarının tutkulu savunucusu ve ajitatörü olur.

Komünist tutsak Onur Kara: Çetelerinizle birlikte bu çürüyen sömürü düzeninizi de yerle bir edeceğiz!

Kapitalizm var oldukça, petrol, kömür ve enerji şirketleri, HES'ler insan yaşamını hiçe saymaya ve doğanın dengesini bozmaya devam edecektir.

Haberler

Netanyahu, BM Genel Kurulu’nda saldırgan açıklamalarda bulundu.

İşçilerin Birliği Derneği, faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürüyor.

Katalonya’da yapılması planlanan referandum askıya alındı.

Berkin için düzenlenen yürüyüşe katılan eğitim emekçileri hedefte.

Gazeteci Ceyda Karan, sınırın iki yanında yaşananları yazdı.

Rojavalı Behcet, sınırı geçerken askerler tarafından katledildi.

İtalya sendikalarından FİOM, Rojava'yla dayanışma kararları aldı.

ÇHD sınır hattında yaşanan hak ihlalleri üzerine bir rapor hazırladı.

Güncel

Zindanlar cephesi dün olduğu gibi bugün de sınıflar mücadelesinin en sert ve çıplak alanıdır. Kuşkusuz bu mücadele hala sürüyor. 15. yılında Ulucanlar’da ölümsüzleşen yoldaşlarımızı saygı ile anıyor, devrimci anıları önünde saygı ile eğiliyoruz.

Dün kadrolu işçileri tasfiye edenlerin bugün belediye şirketlerindeki operasyonu örgütlülüğün de nasıl bertaraf edildiğini gösteriyor. Belediye işçileri için 2015 başı asıl sınav alanı olacağından buna örgütlü bir hazırlık gerçekleştirilmelidir.

Tarihler 26 Eylül 1999’u gösterdiğinde iki uzlaşmaz sınıf, iki karşıt cephenin çarpışmasına tanıklık etti zaman. Bir tarafta miadını çoktan dolduran sermaye iktidarı, diğer tarafta bedel ödemeyi göze alan devrimci tutsaklar...

Geçtiğimiz hafta “huzur operasyonu” adı altında 15 bin polislik ordusuyla İstanbul’un ilçelerinde yapılan polis operasyonunu ÇHD Genel Merkez Yöneticisi Av. Zeycan Balcı Şimşek değerlendirdi.

Değerlendirmeler

Gündem

Rojava ile dayanışma içinde olmak, Kürt halkına yönelik saldırılara karşı topyekûn mücadele bayrağını yükseltmek sınıf devrimcilerinin temel görevleri arasındadır.