İzmir Ekim Gençliği, Ethemler’in, Ali İsmailler’in, Berkinler’in ve diğer tüm şehitlerin hesabını sormaya, 1 Mayıs alanlarına çağırıyor.

BİR-KAR yayınladığı yazılı açıklama ile Budaklar'ın ihanetini kınadı ve direnen Greif işçisiyle uluslararası dayanışmayı büyütme çağrısı yaptı.

Greif işçileri, DİSK/Tekstil Sendikası'nın ihternet sitesi üzerinden yaptıkları karalama ve çarpıtma dolu açıklamaya yanıt verdiler.

Haberler

Polis Kartal'daki adliyede Metin Arslan ve Mahmut Aktaş’a saldırdı.

Türkiye'deki çocuklardan üçte birinden fazlasının bayramı; 1 Mayıs!

Mefar işçileri, patronun yetki itirazına karşı eylem yaptılar.

23 Nisan töreninde “Berkin Elvan ölümsüzdür!” sloganı yükseldi.

Akit kirli haber dilini 1 Mayıs’ta hesap sormaya çağıranları hedef aldı.

Alsancak Devlet Hastanesi’nde iş bırakan işçilerle konuştuk.

2014 1 Mayısı'nda direnişi büyütmek için İzmir'de emekçilerle konuştuk.

Direnişlerini sürdüren Greif işçileri ihanet şebekesinin yakasını bırakmıyor.

Güncel

Ankara BDSP yayınladığı yazılı bir açıklama ile işçileri, emekçileri, gençleri ve kadınları 1 Mayıs'ta direnişe çağırdı: Haziran’ın ruhuyla, Haziran Direnişi’nin çağrısına yanıt veren güçlerle birlikte direnişin 1 Mayıs'ında Kızılay'da olacağız.

Hatice yoldaş “Yoksul bir aileden geliyor. Genç yaşından itibaren çalışmak zorunda kalıyor. Partinin sınıf çalışmasının gerekleri doğrultusunda fabrika ve atölyelere girip çalışmadaki rahatlığı ve başarısı onun ezilen sınıf damarına bir gösterge."

Ukrayna’nın doğu kentlerinde çatışmaların yayılması durumunda, Rusya’nın olaylara müdahale etmesi kaçınılmaz görünüyor. Böyle bir gelişme ise, Ukrayna krizinin farklı bir boyut almasına yol açar.

DİSK Tekstil ağalarının ihanetine uğramış bir Castleblair işçisi olan Ayten Özdoğan Özmen yaşadıklarını Greif işçileriyle paylaştı. Özmen, 2004 yılında Castleblair’da yaşadıkları direnişi ve Greif işçilerinin mücadelesini kaleme aldı.

Değerlendirmeler