Son gelişmeler, SGBP'nin “sınıf mücadelesinden yana muhalefet” iddiasının altınının boş olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sermayenin ve AKP’nin politikaları nedeniyle yoksulluk, güvencesizlik, sağlıksızlık giderek artmakta, sağlık paralı hale getirilmektedir.

Davutoğlu faşist baskı ve terörden, emekçilere yönelik ekonomik-sosyal yıkımdan, halkların düşmanlaştırılmasından beslenir.

Haberler

Gıda işkolunda iki sendika arasındaki fırsatçı yaklaşımlar sürüyor.

TBMM'deki toplantının ardından işten çıkarmaların durduğu açıklandı.

Kimya işkolunda, önlemlerin ihmal edilmesi nedeniyle ölümler artıyor.

Gazze’de imar için gerekli inşaat malzemelerinin girişi engelleniyor.

Mamak'ta festival 4. gününde: Futbol borsada değil arsada güzel!

Yurtta tecavüz, dayak ve işkeceye maruz kaldıkları ortaya çıktı.

İzmir’de bir öğrenci TEOG'la 128 km uzaklıktaki okula yerleştirildi.

Festus Okey cinayetinin 7 yıl sonrasında yeni soruşturma açıldı.

Güncel

Yatağan enerji ve maden işçileri özelleştirme saldırısına karşı direnişlerini barikat nöbetleriyle sürdürüyor. Kamuya hizmet üreten işçiler olarak şirkete işletmeleri teslim etmeyeceklerini ifade ediyorlar.

Kapitalist-emperyalist metropollerde kitleselleşerek yaygınlaşan yoksulluk, büyüyen sefalet-servet, emek-sermaye çelişkisinden kaynaklanan sınıf çatışmasının büyüdüğünü ve geleceğin çok daha şiddetli çatışmalara gebe olduğunu gösteriyor.

Bir günlük uyarı eyleminin ardından Çiğli'de 13 işçi işten çıkartıldı. İşçiler iknici gün yine iş durdurarak şantiye bekledi. Kararlı duruşla 13 işçi geri alındı. Çiğli Belediyesi'nde işten atma karşı direnen Kafesan (Çibel) işçileriyle konuştuk...

Kızıl Bayrak gazetesi 20. yılını geride bırakırken mücadeleye dair işçi ve emekçilerden mesajlar gelmeye devam ediyor. Eski bir Sümerbank işçisinden, Adana'dan bir kamu emekçisinden, Tarkya'da sınıf devrimcilerinden mesajlar geldi.

Değerlendirmeler