Tuzluçayır'da yolsuzluk eylemi

Bugün Tuzluçayır'da gerçekleştirilen eylemle yolsuzluk teşhir edildi.

Saat 22.45'te Abidin Aktaş Sokak'ta toplanan kitle Tuzluçayır'ın birçok ara sokağında sloganlar ve ajitasyon konuşmalarıyla bir eylem gerçekleştirdi. BDSP, Halkevi ve Aka-Der'in yeraldığı eylemde “Hırsızlardan hesabı emekçiler soracak!”, “Her yer İstanbul her yer direniş!”, “Tuzluçayır uyuma! Mahallene sahip çık!”, “Bu pisliği ancak devrim temizler!” ve “Sokağa, eyleme, hesap sormaya!” sloganları atıldı. Mahalledeki emekçiler pencerelerinden tence, tava ve alkışlarıyla desteklerini gösterdiler.

Ara sokaklarda yapılan ajitasyon konuşmalarında emekçilerin emeklerini çalanların sıcak evlerinde keyif çatarken 40 günlük Ayaz bebeğin zatürreden ölmesi, yolsuzlukları yapanların aynı zamanda Ethem'in katillerini de aklamak için ellerinden geleni yaptığı teşhir edildi.

Süleyman Ayten Caddesi'ne gelindiğinde polis kitlenin üzerine gaz bombaları ile saldırdı. Tuzluçayır Meydan'da bir açıklama gerçekleştirdi. Tuzluçayırlı emekçileri hesap sormaya davet eden açıklamada, emekçiler cumartesi günü saat 19.00'da Tuzluçayır Meydan'a çağrıldı. Açıklamanın ardından eylem sonlandırıldı.

Kızıl Bayrak / Ankara